Ανοιχτή παραμένει η εφαρμογή του ΙΕΠ «Αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου σχολικών μονάδων» Κοινοποίηση της 534/2021 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών

άκουσε το άρθρο

Έγγραφο 3948/01-10-2021 του ΓΓ του ΥΠΑΙΘ προς τους Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων

Θέμα: Κοινοποίηση της υπ’ αρ. 534/2021 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών περί παράνομης απεργίας-αποχής

Προς ενημέρωση των Διευθυντών – Προϊσταμένων των Σχολικών Μονάδων και των εκπαιδευτικών, κοινοποιείται η υπ’ αρ. 534/2021 απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών, δια της οποίας αναγνωρίσθηκε ως παράνομη η κηρυχθείσα απεργία – αποχή  των αναφερόμενων σε αυτήν συνδικαλιστικών οργανώσεων, από τις διαδικασίες «Συλλογικού προγραμματισμού, εσωτερικής και εξωτερικής αξιολόγηση των σχολικών μονάδων» (Β΄ 4189) και είναι συνεπώς παράνομη κάθε συμμετοχή σε αυτή.

Η εφαρμογή του ΙΕΠ «Αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου σχολικών μονάδων», στην οποία υποβάλλονται ηλεκτρονικά η συνοπτική έκθεση αξιολόγησης των σχολικών μονάδων και ο συλλογικός προγραμματισμός, παραμένει ανοικτή προκειμένου να υλοποιηθούν οι διαδικασίες που ορίζονται στην υπό στοιχεία 108906/ΓΔ4/10.09.2021 «Συλλογικός προγραμματισμός, εσωτερική και εξωτερική αξιολόγηση των σχολικών μονάδων» υπουργική απόφαση (Β΄4189).

Διαβάστε την 534/2021 απόφαση του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών

Share and Enjoy !