Ανάρτηση εκπαιδευτικού υλικού αγγλικής γλώσσας για τα ΕΠΑΛ στον ιστότοπο του ΙΕΠ

Έγγραφο Φ1/179565/Δ4/25-10-2018 του Υπουργείου Παιδείας

Σε συνέχεια του σχετικού Φ1/163732/Δ4/02-10-2018 και νέας ενημέρωσης από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής, σας γνωρίζουμε ότι στην ιστοσελίδα του ΙΕΠ (http://iep.edu.gr/el/component/k2/162-ksenes-glosses) έχει αναρτηθεί η 1η ενότητα των Φακέλων Υλικού για την διδασκαλία Αγγλικής γλώσσας στους παρακάτω τομείς των ΕΠΑΛ:

1)     Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος & Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού

2)     Πληροφορικής

3)     Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας

4)     Εφαρμοσμένων Τεχνών (Γραφικών Τεχνών – Συντήρησης Έργων Τέχνης & Αποκατάστασης – Σχεδιασμού & Διακόσμησης Εσωτερικών Χώρων)

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να αξιοποιήσουν το διδακτικό υλικό, προσαρμόζοντάς το στις ανάγκες και το επίπεδο γλωσσομάθειας των μαθητών και μαθητριών της τάξης τους. Με νέο έγγραφο θα ενημερωθείτε για επόμενες αναρτήσεις σχετικού εκπαιδευτικού υλικού.

Share and Enjoy !