Αποθετήριο Εκπαιδευτικού Περιεχομένου για την Ακρόπολη Ανοιχτή η πρόσβαση στο ψηφιακό εκπαιδευτικό υλικό

Έγγραφο Φ16/130862/Δ2/30-9-2020 του Υπουργείου Παιδείας

Ο Τομέας Ενημέρωσης και Εκπαίδευσης της Υπηρεσίας Συντήρησης Μνημείων Ακρόπολης (ΥΣΜΑ), στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού, αναστέλλει έως τις 31-12-2020 το δανεισμό των Εκπαιδευτικών Μουσειοσκευών σε όλα τα σχολεία της χώρας. Ωστόσο, με στόχο τη συνέχιση της υποστήριξης της σχολικής διαδικασίας και τον εμπλουτισμό των μαθημάτων που αφορούν στην ιστορία, αρχιτεκτονική, γλυπτική αλλά και την αναστήλωση των μνημείων της Ακρόπολης, είναι ανοιχτή η πρόσβαση στο ψηφιακό εκπαιδευτικό υλικό που βρίσκεται αναρτημένο στο «Αποθετήριο Εκπαιδευτικού Περιεχομένου για την Ακρόπολη».

Διαβάστε περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο

Ο Ιστότοπος της Υπηρεσίας Συντήρησης Μνημείων Ακρόπολης (ΥΣΜΑ)