Αποσπάσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ

Απόφαση 106055/Ε4/26-6-2018 (ΑΔΑ: Ω1ΑΥ4653ΠΣ-ΑΩΖ) του Υπουργείου Παιδείας

Α. Αποσπούμε, κατά προτεραιότητα, για το διδακτικό έτος 2018-2019, με αίτησή τους και χωρίς δαπάνη για το δημόσιο τα παρακάτω μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) και σε Κέντρα Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης (ΚΕΔΔΥ) και του ΔΕ01-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ):

{……}

Β. Αποσπούμε, για το διδακτικό έτος 2018-2019, με αίτησή τους και χωρίς δαπάνη για το δημόσιο τα παρακάτω μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) και σε Κέντρα Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης (ΚΕΔΔΥ) και του ΔΕ01-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ):

{……}

Επισημαίνουμε ότι οι αποσπάσεις στις ΣΜΕΑΕ ισχύουν για το διδακτικό έτος 2018-2019, ενώ αυτές στα ΚΕΔΔΥ για το σχολικό έτος 2018-2019.

Τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού που αποσπώνται από ΚΕΔΔΥ σε ΣΜΕΑΕ, με τη λήξη του διδακτικού έτους (21-6-2019 για τα σχολεία Π.Ε. και 30-6-2019 για τα σχολεία Δ.Ε.) θα επιστρέψουν στις οργανικές τους θέσεις.

Διαβάστε την απόφαση