Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων απόσπασης μόνιμων εκπαιδευτικών στα ΣΔΕ για το 2018-2019 Υποβολή ηλεκτρονικών αιτήσεων από 20 έως 29 Ιουνίου 2018

Προκήρυξη K1/101952/20-6-2018 (ΑΔΑ: 6Φ6Θ4653ΠΣ-ΕΟ1) του Υπουργείου Παιδείας

Η Διεύθυνση δια Βίου Μάθησης της Γ.Γ.Ν.Γ.&Δ.Β.Μ. καλεί μόνιμους εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, με τουλάχιστον διετή εκπαιδευτική υπηρεσία από το διορισμό τους σε σχολεία Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, να υποβάλουν αίτηση προκειμένου να αποσπαστούν στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας και τα εκτός έδρας τμήματα αυτών, για την πλήρωση με επιλογή κενών θέσεων, όπως αναλυτικά εμφανίζονται στον παρακάτω πίνακα, κατά το σχολικό έτος 2018-2019.

Οι ενδιαφερόμενοι έχουν δικαίωμα να υποβάλουν μία μόνο αίτηση για μία περιφέρεια και μέχρι 3 (τρία) ΣΔΕ ή Τμήματα της ίδιας περιφέρειας με σειρά προτίμησης.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτηση υποψηφιότητας στον ιστότοπο: http://directors.it.minedu.gov.gr εντός αποκλειστικής προθεσμίας, η οποία άρχεται από 20 Ιουνίου 2018 ημέρα Τετάρτη και λήγει 29 Ιουνίου 2018 ημέρα Παρασκευή και ώρα 12.00.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έχουν αποστείλει εκτυπωμένο και υπογεγραμμένο αντίγραφο της αίτησής τους μαζί με το φάκελο των δικαιολογητικών τους μέχρι την καταληκτική ημερομηνία 4 Ιουλίου 2018 ημέρα Τετάρτη.

{……}

Διαβάστε όλες τις λεπτομέρειες στην προκήρυξη