Επιμορφωτικό Σεμινάριο Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας

ΘΕΜΑ: «Επιμορφωτικό Σεμινάριο»
Σας γνωστοποιούμε ότι ο Σύνδεσμος Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης (APF FU) σε συνεργασία με το μορφωτικό τμήμα της Γαλλικής Πρεσβείας διοργανώνει επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Επιμορφώνομαι και προσαρμόζω την επαγγελματική μου ταυτότητα στο νέο εκπαιδευτικό γίγνεσθαι».
Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί από 03 έως 06 Σεπτεμβρίου 2013 στην Αθήνα, στο Γαλλικό Ινστιτούτο (Σίνα 31) και μπορούν να το παρακολουθήσουν, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο, εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ05.
Οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων σε συνεργασία με τους Διευθυντές των Διευθύνσεων παρακαλούνται να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο σεμινάριο εφόσον δεν παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.apf.gr.