Συγκέντρωση ειδών διατροφής για «Tο Χαμόγελο του Παιδιού» Έως τις 12 Δεκεμβρίου 2016

Έγγραφο Φ32/194919/Δ2/16-11-2016 του Υπουργείου Παιδείας

http://www.hamogelo.gr/skin/frontend/default/img/logo-gr.png?v=1473792794Ο Εθελοντικός Οργανισμός για τα παιδιά «Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει των επικείμενων εορτών των Χριστουγέννων, επιθυμεί να συγκεντρώσει τρόφιμα για να καλύψει τις ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.

Ο ανωτέρω Οργανισμός, προκειμένου να ξεκινήσει την κινητοποίηση για τη συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης, επικαλείται και πάλι την έμπρακτη στήριξη, στο μέτρο των δυνατοτήτων της, της σχολικής κοινότητας Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης την οποία ευχαριστεί για την έως τώρα ευγενική και συγκινητική στάση της.

Η συγκέντρωση των τροφίμων και των ειδών πρώτης ανάγκης μπορεί να πραγματοποιηθεί έως τις 12-12-2016.

Παρακαλούνται οι Σχολικές μονάδες που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην κινητοποίηση αυτή, να επικοινωνήσουν (με τα σημεία συγκέντρωσης των εν λόγω ειδών) στα τηλέφωνα που ακολουθούν: