Ας τελειώνουμε με τον HIV/AIDS Διαγωνισμός δημιουργίας ερασιτεχνικού βίντεο από μαθητές

Έγγραφο Φ15/185676/Δ2/18-11-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Ενόψει της 1ης Δεκεμβρίου, Παγκόσμιας Ημέρας κατά του AIDS, η Ελληνική Ραδιοφωνία σε συνεργασία με τον Σύλλογο Οροθετικών Ελλάδας «Θετική Φωνή» οργανώνουν διαγωνισμό δημιουργίας ερασιτεχνικών video με θέμα

«Ας τελειώνουμε με τον HIV/AIDS».

Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές και στις μαθήτριες των Λυκείων της χώρας και το κεντρικό μήνυμα για συμμετοχή σε αυτόν είναι:

«Μόνος, με την οικογένεια, τους φίλους, τις φίλες ή την τάξη σου, με το κινητό ή την κάμερά σου, μοιράσου μαζί μας το μήνυμά σου για την προφύλαξη, την πρόληψη, την τακτική εξέταση και την καταπολέμηση του στίγματος.
Όνειρό μας, να τελειώνουμε με το
HIV/AIDS

Ο διαγωνισμός καθώς και οι όροι διεξαγωγής του θα γίνονται γνωστοί στο κοινό μέσα από την ιστοσελίδα της ΕΡΤ www.ert.gr.

Τα βίντεο με τα οποία θα συμμετάσχουν τα σχολεία στον διαγωνισμό θα αποστέλλονται από τις 23 Νοεμβρίου έως και την 1η Δεκεμβρίου 2015 στην ηλεκτρονική διεύθυνση video@positivevoice.gr.