9oς Εθνικός Διαγωνισμός eTwinning

άκουσε το άρθρο

Για την αναγνώριση των καλύτερων έργων eTwinning από πλευράς ελληνικών σχολικών μονάδων για το σχολικό έτος 2013-2014, η ελληνική Εθνική Υπηρεσία Υποστήριξης (ΕΥΥ) της δράσης βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να προκηρύξει τον 9o Εθνικό Διαγωνισμό eTwinning!
Η περίοδος υποβολής των έργων είναι από 16 έως και 23 Οκτωβρίου 2014.
Προϋποθέσεις για υποβολή συμμετοχής:
Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να λάβουν μέρος στον διαγωνισμό θα πρέπει:
Να έχουν ήδη συνάψει συνεργασία με κάποιο ευρωπαϊκό σχολείο και να έχουν υλοποιήσει κάποιο έργο, στο πλαίσιο της συνεργασίας αυτής, εντός του σχολικού έτους 2013-2014. Η συνεργασία μπορεί να έχει ξεκινήσει πριν το 2013 και να συνεχίζεται κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2013-2014.
Η συνεργασία που υποβάλλεται στον διαγωνισμό, να έχει ήδη βραβευτεί με ελληνική Εθνική Ετικέτα Ποιότητας.
Τα έργα που έχουν βραβευτεί στους Εθνικούς ή Πανευρωπαϊκούς Διαγωνισμούς προηγούμενων ετών δεν δικαιούνται να λάβουν μέρος.

Διαβάστε περισσότερα

Share and Enjoy !