8η διευκρινιστική εγκύκλιος σχετικά με την επιλογή Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Την ίδια ώρα θα πρέπει να ανοιχτούν όλες οι κάλπες

άκουσε το άρθρο

Εγκύκλιος Φ.361.22/42/90656/E3/9-6-2015 (ΑΔΑ:7ΡΩΗ465ΦΘ3-Ι4Ω) του Υπουργείου Παιδείας

Κατά τη διαδικασία της μυστικής ψηφοφορίας για την επιλογή διευθυντών σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης η οποία έχει οριστεί για την 10η Ιουνίου 2015, η αποσφράγιση της κάλπης θα γίνει ταυτόχρονα σε όλες τις εφορευτικές επιτροπές και ώρα 15:00. Σε περίπτωση που εφορευτική επιτροπή έχει σοβαρό λόγο να μην εφαρμόσει την ανωτέρω οδηγία πρέπει να υποβάλει σχετικό αίτημα στον οικείο Περιφερειακό Διευθυντή.

Διευθυντής Εκπαίδευσης ο οποίος επιλέγεται διευθυντής σχολείου, αναλαμβάνει υπηρεσία ως διευθυντής σχολείου, συνεχίζει να ασκεί τα καθήκοντα του Διευθυντή Εκπαίδευσης μέχρι την επιλογή και τοποθέτηση των νέων Διευθυντών Εκπαίδευσης και για αυτό το χρονικό διάστημα αναπληρώνεται στα καθήκοντα του διευθυντή σχολείου σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις.

Διαβάστε την εγκύκλιο

Share and Enjoy !