3ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τον Έλεγχο του Καπνίσματος Μέχρι 25 Νοεμβρίου 2015 η υποβολή των έργων

Έγγραφο 176176/Δ2/4-11-2015 του Υπουργείου Παιδείας

το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) και η Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία, στο πλαίσιο του Προγράμματος «HEART ΙΙ», διοργανώνουν τον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για τον Έλεγχο του Καπνίσματος.

Ο διαγωνισμός αφορά σε μαθητές, οι οποίοι φοιτούν στις Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού, στις A’, B’ και Γ’ Γυμνασίου και στην Α’ Λυκείου. Οι μαθητές καλούνται να δημιουργήσουν έργα τύπου κόμικς με θέμα «Μαθαίνω Να Μην Καπνίζω». Το κάθε κωμικογράφημα θα μπορεί να αποτελείται από μία ή περισσότερες εικόνες, συνοδευόμενες ή όχι από κείμενο. Η μέγιστη έκταση του κάθε έργου έχει οριστεί σε μία σελίδα μεγέθους Α4 (21 x 29,7 cm). Οι συμμετέχοντες μπορούν να χρησιμοποιήσουν ελεύθερα διάφορες τεχνικές σχεδίου, φωτογραφίας κ.λπ. ώστε να μεταφέρουν το μήνυμά τους.

Τελική ημερομηνία υποβολής των έργων είναι η 25η Νοεμβρίου 2015.

Share and Enjoy !