2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Σκιτσοφρένεια 2016» Υποβολή των έργων μέχρι 15 Μαρτίου 2016

Έγγραφο 17986/Δ2/3-2-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Το Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος PIERCE διοργανώνει το 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό σκίτσου-γελοιογραφίας-κόμικς με τίτλο «ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ@PIERCE2016», υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας.

Το θέμα του διαγωνισμού είναι «Νερό, Πηγή Ζωής – Αιτία Πολέμου» και κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει σε αυτόν με ένα μόνο, αδημοσίευτο έργο. Οι συμμετοχές μπορεί να είναι ατομικές ή ομαδικές και οι συμμετέχοντες δηλώνουν ότι τα έργα τους είναι πρωτότυπα και δεν περιλαμβάνουν υλικό το οποίο υπόκειται σε έλεγχο πνευματικών δικαιωμάτων.

Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή έργων ορίζεται η 15η Μαρτίου 2016.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 21-6-2016

Τα αποτελέσματα του Διαγωνισμού