11ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας Καστοριάς Θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 12 Μαΐου 2022

Έγγραφο 525/28-01-2022 της ΠΔΕ Δυτικής Μακεδονίας

Για το σχολικό έτος 2021-2022, το 11ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας θα διεξαχθεί πλήρως διαδικτυακά για όλη την Ελλάδα αλλά και την Ομογένεια, με κόμβους συμμετοχής σε όλη την Ελλάδα: Άγιο Νικόλαο, Αγρίνιο, Αθήνα, Βόλο, Ηράκλειο, Ιωάννινα, Καλαμάτα, Καρδίτσα, Καστοριά, Κοζάνη, Λάρισα, Μυτιλήνη, Πάτρα, Πειραιά, Πύργο Ηλείας, Σύρο, Σπάρτη, Τρίκαλα, Τρίπολη και Χανιά, το διάστημα 10 έως και 14 Μαϊου2022.

Για την Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς το 11ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 12 Μαΐου 2022 από τον Πόλο Εκπαιδευτικής Καινοτομίας Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών Καστοριάς της ΠΔΕ Δυτικής Μακεδονίας.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής που μαζί με τους μαθητές/-τριες τους ενδιαφέρονται να συμμετέχουν εκπροσωπώντας το σχολείο τους να συμπληρώσουν την φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος μέχρι την 15η Φεβρουαρίου 2022. Στη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος καταγράφονται μόνο στοιχεία επικοινωνίας όσων εκπαιδευτικών προτίθενται να συμμετάσχουν στο φεστιβάλ, χωρίς δέσμευση, και με σκοπό την άμεση και χωρίς λεπτομέρειες συλλογή στοιχείων πρόθεσης συμμετοχής. Τα αναλυτικά στοιχεία των έργων και των συμμετεχόντων μαθητών και εκπαιδευτικών θα συμπληρωθούν σε μεταγενέστερο χρόνο.

[…]

Διαβάστε ολόκληρο το έγγραφο